Nicolas Beneš

Nicolas se narodil v listopadu roku 2018. V 7 měsících mu byl po magnetické rezonanci nalezen nádor v hlavě, který byl umístěn na křížení zrakových nervů. Bohužel po první operaci, kdy byl nádor částečně odstraněn, přišel Nicolasek o zrak. Mimo to byla při operaci zasažena hormonální část mozku, díky čemuž musíme hormony doplňovat uměle pomoci léků, které užívá několikrát denně společně s léky na epilepsii a růst.
V současné době Nicolásek dochází každý týden na chemoterapii střídavě do FN Plzeň a FN Motol. Jelikož se dle posledního vyšetření nádor zvětšil, byla Nicolaskovi na následující 2 roky opět nasazena biologická léčba, kterou dostává každý den v sirupu. Vlivem několika dalších operaci (např. zavedení portu a systému na odvod mozkomíšního moku) je Nicolásek vývojově opožděný.
Aby Nicolásek začal lézt a chodit a krůček po krůčku dohnal své vrstevníky, docházíme 2x týdně na Ergoterapii, 1x na fyzioterapii a dojíždíme každý druhý měsíc na 3 týdny cvičit na NEUROREHABILITAČNÍ KLINIKU AXON do Prahy.

Držíme mu palečky, aby se mu všechny problémy podařily zdolat.

 

f71bac40-4bf1-4791-8af8-eb3d4106fa5f-jpeg.png

Vytisknout stránku Vytisknout stránku